29 თებერვალს და 1-ელ მარტს ქუთაისში კარიერული ორიენტაციის დღეები მოეწყო, სადაც ახალგაზრდების ერთ-ერთი მასპინძელი ქუთაისი უნივერსიტეტი იყო.
საზოგადოებრივ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა თეონა გრიგოლაშვილმა და მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსმა გაგა ჩიხლაძემ დაინტერესებულ სკოლის მოსწავლეებს ჩვენი საგანმანათლებო პროგრამები და ქუთაისის უნივერსიტეტის უპირატესობები გააცნო.
ჩვენს სტენდთან მოსულ სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ 3D კალმით თავადვე დაეხატათ , დაეთვალიერებინათ 3D პრინტერი და მასზე შექმნილი ნამუშევრები.
წარმოდგენილი იყო ვირტუალური ლაბორატორიაც, რომლის მიზანი სამედიცინო მიმართულების სტუდენტებში თეორიული ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების უნარების გაუმჯობესებაა.

Kutaisi University Is the host of Career Orientation Days
On February 29 and March 1, Career Orientation Days were organized in Kutaisi, where one of the hosts of the youth was Kutaisi University.
Dean of the Faculty of Social Sciences Teona Grigolashvili and Gaga Chikhladze, Head of the Marketing and Public Relations Department, introduced our educational programs and the advantages of Kutaisi University to the interested school students.
Visitors to our stand had the opportunity to draw with a 3D pen themselves, view the 3D printer and the works created on it.
A virtual laboratory was also presented with the aim of improving the skills of applying theoretical knowledge in practice to medical students.