ქუთაისის უნივერსიტეტისა და ევროპის უნივერსიტეტის სტუდენტებს, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ძალისხმევის შედეგად “ბრიუსელის კვირეული 2020”-ზე ვირტუალურად დასწრების შესაძლებლობა ეძლევათ.
აღნიშნული კვირეული ონლაინ 2-6 ნოემბერს გაიმართება და მას დაესწრება 50-ზე მეტი მონაწილე, ლატვიის, შვეიცარიის, გერმანიის, ბელგიისა და საქართველოს უნივერსიტეტებიდან (ევროპის უნივერსიტეტი, ქუთაისის უნივერსიტეტი);
ბრიუსელის ევროპული კვირეულის ფარგლებში სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, განახორციელონ ვირტუალური ვიზიტები ევროკავშირის შემდეგ ძირითად ინსტიტუტებში: ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახური (EEAS), ევროპული კომისია (European Commission), ევროპული პარლამენტი (European Parliament), ევროკავშირის საბჭო (Council of the European Union), ევროპის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტი (EESC), ევროპის რეგიონთა კომიტეტი (CoR).
დამატებით, შეხვედრები გაიმართება შვეიცარიისა და გერმანიის სამეკავშირეო ოფისებთან ევროკავშირში (Swiss Core EU და Association of German Counties in EU).
ბრიუსელის კვირეულში მონაწილეობა საუკეთესო საშუალებაა იმ სტუდენტებისთვის, რომელთაც სურთ, გაეცნონ ევროკავშირის ინსტიტუტების საქმიანობას, გაესაუბრონ ევროპელ მაღალჩინოსნებს, ჩაერთონ დისკუსიაში მსოფლიოს წამყვანი უნივერისტეტების წარმომადგენლებთან, მოუსმინონ ევროკავშირის წარმომადგენლებისა და ეკონომიკის ექსპერტების ბრიფინგებს ევროკავშირის ბიზნესისა და ეკონომიკის საკითხებზე, ეზიარონ ევროპულ ღირებულებებს, გაიჩინონ მეგობრები მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან.

Students of European University and Kutaisi University are given the opportunity to virtually attend “Brussels Week 2020”
Students of the Kutaisi University and European University are given the opportunity to virtually attend “Brussels Week 2020” as a result of the efforts of the International Relations Service.
The week will be held online on November 2-6 and will be attended by more than 50 participants from universities in Latvia, Switzerland, Germany, Belgium, and Georgia (European University, Kutaisi University);
During the European Week in Brussels, students will have the opportunity to make virtual visits to the following key EU institutions: European External Action Service (EEAS), European Commission, European Parliament, European Parliament, Council of the European Union, European Economic And the Social Committee (EESC), the Committee of the Regions of Europe (CoR).
In addition, meetings will be held with Swiss and German Union Offices in the EU (Swiss Core EU and Association of German Counties in EU).
Participating in Brussels Week is the best opportunity for students who want to get acquainted with the activities of the EU institutions, talk to European officials, engage in discussions with representatives of the world’s leading universities, listen to briefings from EU representatives and economics experts.