ქუთაისის უნივერსიტეტსა და LECSA-ს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2020 წლის 28 დეკემბერს, ქუთაისის უნივერსიტეტმა ლატვიის ევროპული საზოგადოების შემსწავლელ ასოციაცია (LECSA)-თან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
მხარეები გამოთქვამენ მზადყოფნას, აქტიურად ითანამშრომლონ ერთობლივი კვლევითი აქტივობების, კონფერენციებისა თუ ტრენინგ სერიების დაგეგვის კუთხით, ისევე როგორც აკადემიური ინფორმაციის, გამოცდილებისა და მონაცემების გაზიარების თვალსაზრისით.
აღსანიშნავია, რომ მემორანდუმის ფარგლებში, LECSA-მ ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის ასევე გამოჰყო ყოველწლიური კვოტა “ბრიუსელის ევროპულ კვირეულში” მონაწილეობის მისაღებად.

Kutaisi Univesity signed a memorandum of understanding with LECSA
On December 28, 2020, Kutaisi University signed a Memorandum of Understanding (MoU) with the Latvian European Community Studies Association (LECSA).
Parties express their willingness and readiness to actively cooperate in terms of planning joint research activities, conferences, or training series, as well as exchanging and sharing academic information, experience, and materials.
Based on the MoU, LECSA has also allocated an annual quota for Kutaisi University students to participate in the “Brussels European Week”.