ხორტიციის ეროვნული აკადემიის და ქუთაისის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით ახალგაზრდა მეცნიერთა და სტუდენტთა საერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია – “საერთაშორისო, სამეცნიერო და ინოვაციურ სივრცეში, უკრაინის ინტეგრაციის კონტექსტში არსებული საგანმანათლებლო, კულტურული და მხატვრული პრაქტიკა“ გაიმართა.
ქუთაისის უნივერსიტეტის მხრიდან, კონფერენციაზე სიტყვით გამოვიდა ამავე უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი ეკატერინე ვაწაძე, რომელმაც ისაუბრა თემაზე სოციალური და ემოციური სწავლება, როგორც პროცესი, რომლის დროსაც ემოციების მართვის სწავლის საფუძველზე ხდება სწორი გადაწყვეტილებების მიღება, პოზიტიური ურთიერთობების ჩამოყალიბება კლასში და შესაბამისად სწავლის შედეგებზე დადებითი გავლენის მოხდენა.
კონფერენციის დასრულების შემდეგ მონაწილეები სერთიფიკატებით დაჯილდოვდნენ.
აღსანიშნავია, რომ კონფერენცია ყოველწლიურად ტარდება და გასულ წელს, ქუთაისის უნივერსიტეტის თანაორგანიზატორობით ჩატარებულ პირველ კონფერენციაზე, მოხსენებით ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტის დეკანი თეონა გრიგოლაშვილი წარსდგა.

On May 13-14, 2021, an international online conference for young scientists and students, entitled “Educational, Cultural and Artistic practices in the context of Ukrainian Integration into International Scientific and Innovative space” was held. The conference was organized by Khortytsia National Academy of Ukraine and co-organized by Kutaisi University, Georgia.
On behalf of Kutaisi University, Associate Professor Ekaterine Vatsadze gave a speech on the topic of “Social and Emotional learning” as a process. Driving the emotions in the classroom supports establishing the positive relations as well as making the right solutions; consequently, it makes a positive influence on the results of teaching.
At the end of the conference, participants were awarded certificates.
It’s noteworthy, that this conference takes place annually and last year, Kutaisi University was represented by the Dean of the Faculty of Economics and Business, Dr. Teona Grigolashvili.