საერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია თემაზე „კოვიდ 19-ის მკურნალობის გზები“
2021 წლის 10 ივნისს, ALA-TOO-ს საერთაშორისო უნივერსიტეტის (ყირგიზეთი), ევროპის უნივერსიტეტის (საქართველო) და ქუთაისის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით გაიმართა საერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია თემაზე „კოვიდ 19-ის მკურნალობის გზები“.
აღნიშნულ ვებინარზე, ქართველ და უცხოელ კოლეგებთან ერთად, სიტყვით გამოვიდნენ ქუთაისის უნივერსიტეტის პროფესორები კარდიოლოგი ბნ. ვაჟა აგლაძე, ალერგოლოგი ქნ. სოფიო გამყრელიძე და რადიოლოგი ქნ. თათია ჩუბინიძე. მათი მოხსენებები შეეხებოდა კორონავირუსული ინფექციის კავშირის კვლევას გულსისხლძარღვთა და სასუნთქი სისტემის ფუნქციონირებასთან მიმართებით, ასევე მიმოიხილავდა პოსტ-კოვიდური სიმპტომების გართულებულ შემთხვევებს, სიკვდილიანობის მაღალ მაჩვენებელს გულის პრობლემის მქონე პაციენტებში და ინფექციის მართვის პრინციპებს.

On June 10, 2021, International online conference entitled “Covid-19 Treatment” was jointly organized by Ala-Too International University (Kyrgyz Republic), European University (Georgia) and Kutaisi University (Georgia).
Professors from Kutaisi University, the Cardiologist Dr.Vazha Agladze, the Allergist Dr. Sophio Gamkrelidze and the Radiologist Dr. Tatia Chubinidze delivered their speech along with the Kyrgyz and Georgian colleagues. Their presentations referred to the research about the link between the Covid-19 infection and the diseases of cardiovascular and respiratory systems. The complicated cases of Post Covid Symptoms, the high rate of death in heart failure patients and the principles of infection management were also addressed.