ქუთაისის უნივერსიტეტში საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია გაიმართება
2021 წლის 8-9 ოქტომბერს ქუთაისის უნივერსიტეტში საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია – “კოვიდ-19-თან დაკავშირებული პრობლემები და მათი გადაწყვეტის გზები ეკონომიკაში, ბიზნესსა და მედიცინაში” გაიმართება.
ქუთაისის უნივერსიტეტთან ერთად, კონფერენციის თანაორგანიზატორიები არიან ევროპის უნივერსიტეტი (თბილისი) და აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (ქუთაისი).
კონფერენციის მიზანია ეკონომიკააში და კონკრეტულად ბიზნესის სექტორში, ისევე როგორც მედიცინაში პანდემიით გამოწვეული პრობლემების განხილვა და შესაბამისი პოლიტიკების შემდომი რესტრუქტურიზაციის დაგეგმვა.
კონფერენციის მონაწილეები დაიყოფიან თემატურ სამუშაო ჯგუფებად, იმსჯელებენ ზემოაღნიშნულ საკითხებზე და წარადგენენ თავიანთ ნაშრომებს.
კონფერენცია ასევე მოიცავს სოციალიზაციის არსებით ელემენტებს, როგორიცაა გალა ვახშამი და ქალაქის ტური.
აღსანიშნავია, რომ საერთაშორისო კონფერენცია ქუთაისის უნივერსიტეტის დაარსების ოცდამეათე წლისთავს ეძღვნება.

On October 8-9, 2021 the International Scientific-Practical Conference entitled “Covid-19 Problems and Solutions in Economics, Business and Medicine” will be held at Kutaisi University.
The conference is organized by Kutaisi University and co-organized by European University (Tbilisi) and Akaki Tsereteli State University (Kutaisi).
The purpose of the conference is to discuss the problems caused by the pandemic in economics, specifically in the business sector, as well as in medicine, and to plan the subsequent policies for the restructuration purposes.
During the conference, the participants will be divided into several thematic working groups to discuss the above-mentioned topics and present their works.
Moreover, the conference involves a substantial element of socialization, such as Gala Dinner and a City Tour.
It is noteworthy that the conference is dedicated to the 30-th anniversary of the foundation of Kutaisi University.