ქუთაისის უნივერსიტეტსა და ქუთაისის მერიას შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ქუთაისის უნივერსიტეტსა და  ქუთაისის მერიას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომელსაც ქუთაისის მერის მოვალეობის შემსრულებელმა დავით ერემეიშვილმა და ქუთაისის უნივერსიტეტის რექტორმა გოჩა თუთბერიძემ მოაწერეს ხელი.
მემორანდუმის ფარგლებში, მერია ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტების სასწავლო პრაქტიკის განხორციელებას ისეთი საგანამანათლებლო პროგრამების ფარგლებში უზრუნველყოფს, როგორებიცაა: ბიზნესის ადმინისტრირების, სამართლის, ეკონომიკის, ტურიზმისა და  ფინანსების საბაკალავრო პროგრამები და საბუღალტრო აღრიცხვისა და აუდიტის სამაგისტრო პროგრამები.
ხელშეკრულების მიზანია სტუდენტების ლექცია-პრაქტიკულების ჩასატარებლად აუცილებელი მატერიალურ-ტექნიკური რესურსით უზრუნველყოფა და საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება-განახლების პროცესში თანამშრომლობა.
აღსანიშნავია, რომ ქუთაისის უნივერსიტეტისა და მერიის თანამშრომლობის ფარგლებში, ასევე ხელი მოეწერა ERASMUS + -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტს “რეგიონალური უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“, რომელიც რეგიონის განვითარების ხელშეწყობასა და საგანმანათლებლო საკითხებში თანამშრომლობას ისახავს მიზანს.

A memorandum of cooperation was signed between Kutaisi University and Kutaisi City Hall
A memorandum of cooperation was signed between Kutaisi University and Kutaisi City Hall, which was signed by the Acting Mayor of Kutaisi Davit Eremeishvili and the Rector of Kutaisi University Gocha Tutberidze.
Within the framework of the Memorandum, the City Hall will provide internships for Kutaisi University students within the framework of such educational programs as Bachelor’s programs in Business Administration, Law, Economics, Tourism and Finance, and Master’s programs in Accounting and Auditing.
The purpose of the agreement is to provide students with the necessary material and technical resources to conduct lectures and internships and to cooperate in the process of developing and updating educational programs.
It should be noted that in the framework of cooperation between Kutaisi University and the City Hall, the ERASMUS + Institutional Development Project “The Role of Regional Universities in the Development of the Region” was signed, which aims to promote regional development and cooperation in educational issues.