ქუთაისის უნივერსიტეტსა და კალიფორნიის ბაპტისტურ უნივერსიტეტს (აშშ) შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობის ფარგლებში, მხარეები გამოთქვამენ მზადყოფნას, ხელი შეუწყონ ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებასა და სტუდენტებისა თუ აკადემიური პერსონალის მობილობას.
აღსანიშნავია, რომ კალიფორნიის ბაპტისტური უნივერსიტეტი უმაღლესი განათლების ამერიკული ასოციაციის წევრი, მრავალპროფილური უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც 150 საბაკალავრო, 45 სამაგისტრო და 7 სადოქტორო პროგრამას ახორციელებს და ამერიკის მასშტაბით საუკეთესო კამპუსის მქონე უნივერსიტეტების ხუთეულშია.

An Agreement of Cooperation was signed between Kutaisi University and California Baptist University (USA).
In the framework of the Agreement, the parties express their readiness to support joint research and educational projects as well as the mobility of academic personnel and students.
It is noteworthy that California Baptist University is a comprehensive higher education institution and is a member of the American Association of Higher Education. California Baptist University offers over 150 undergraduate, 45 graduate, and 7 doctoral programs. It should be noted, that CBU was recently ranked number 5 for “the Best University Campus” in the United States