ქუთაისის უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამების ხელმძღვანელთა და კომიტეტის წევრთათვის გაიმართა სამუშაო შეხვედრა საერთაშორისო ექსპერტის მონაწილეობით.
ქუთაისის უნივერსიტეტი საერთაშორისო პროექტის „Bologna Hub Peer Support” ერთ-ერთი მონაწილა. პროექტი მიზნად ისახავს, ხელი შეუწყოს ბოლონიის ძირითადი ვალდებულებების განხორციელებას და მისი ინსტრუმენტების დანერგვას უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, უმაღლესი განათლების ევროპულ სივრცეში (EHEA). პროექტი გულისხმობს უმაღლესი საგანმანთლებლო დაწესებულებების გამოწვევებისა და გამოცდილებების გაზიარებას საერთაშორისო ექსპერტებისთვის, არსებული გამოწვევების გაანალიზებას ექსპერტების ჩართულობით.
პროექტის ფარგლებში, ქუთაისის უნივერსიტეტში მოქმედი საგანმანათლებლო პროგრამების ხელმძღვანელებისა და კომიტეტის წევრებისთვის განხორციელდა სამუშაო შეხვედრა საერთაშორისო ექსპერტის, პროფ. ვოლკერ გემლიჰის მონაწილეობით. პროფ. გელმიჰი არის გერმანიის ოსნაბრუკის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტის პროფესორი. მას აქვს საგანმანათლებლო სისტემაში მუშაობის დიდი გამოცდილება, არის მრავალი საგანმანათლებლო პროექტების მონაწილე (EU, Council of Europe, GIZ, National Ministries, World Bank, HRK, DAAD), აქვს დიდი გამოცდილება სამსაფეხურიანი პროგრამების დანერგვისა და ხარისხის უზრუნველყოფის განვითარების მიმართულებით.
პროექტის ფარგლებში ექსპერტი აფასებს და კონსულტაციებს უწევს ქუთაისის უნივერსიტეტს სამი მიართულებით: სამსაფეხურიანი საგანმანათლებლო სისტემის განვითარება, სწავლის შედეგების განვითარება, სასწვლო გეგმების განვითარება.

A working meeting was held for the heads of educational programs and members of the committee of Kutaisi University with the participation of an international expert.
Kutaisi University is one of the participants in the international project “Bologna Hub Peer Support”. The project aims at fostering the implementation of the Bologna key commitments and the application of the Bologna tools at higher education institutions throughout the European Higher Education Area (EHEA). Higher education institutions (HEIs) that are interested in discussing challenges, exchanging experiences, and developing practical reforms jointly with bologna experts, are encouraged to apply for participation in the project.
The project includes workshops and visits with the participation of the following international expert -Prof. Valker Gemlih. Prof. Gelmih is a professor at the University of Applied Sciences in Osnabrück, Germany. He has extensive experience working in the education system. He is a participant of numerous educational projects (EU, Council of Europe, GIZ, National Ministries, World Bank, HRK, DAAD). He also has immense experience in implementing three-step programs and developing quality assurance.
Within the project, the expert evaluates and consults Kutaisi University in three areas:
Formulation of Learning Outcomes; Curriculum development/modularization Implementation of the three-cycle; Bachelor-Master-Doctorate degree structure.