ქუთაისის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები რუმინეთში, ტრანსილვანიის ბრასოვის უნივერსიტეტში იმყოფებოდნენ
რუმინეთში, ტრანსილვანიის ბრასოვის უნივერსიტეტში (UniTBv)  E-PSY-ის (ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების შექმნა სტუდენტებისთვის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში)  პროექტის პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლების სამუშაო ვიზიტი განხორციელდა.
ვიზიტში ქუთაისის უნივერსიტეტის ხარისხის უზრულველყოფის სამსახურის უფროსმა თათია ხარაბაძემ და ქუთაისის უნივერსიტეტის ასისტენტ პროფესორმა, ფსიქოლოგმა ბაია კუბლაშვილმა მიიღეს მონაწილეობა.
სამუშაო შეხვედრების მიზანი იყო UniTBv მიერ გამოცდილების გაზიარება, შეხვედრების დროს განხილული იქნა ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების როლის მნიშვნელობა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, ასევე სტუდენტთა გამოკითხვების შედეგად იდენტიფიცირებული ფსიქოლოგიური კონსულტირების სერვისების შესახებ პრაქტიკების განხილვა/გაზიარება.

Representatives of Kutaisi University visited Brasov University in Transylvania, Romania
Within the framework of the E-PSY (Establishment of Psychological Counseling Centers for Students at Higher Education Institutions) project, a working visit of representatives of the project partner universities was held at the Transilvania University of Brasov (UniTBv) on May 8- 12, 2022.
Tatia Kharabadze, Head of the Quality Assurance Service, and Baia Kublashvili, Assistant Professor, and Psychologist, participated in the above-mentioned meetings from Kutaisi University.
The meetings aimed to share experiences with (UniTBv), discuss the importance of the role of psychological counseling centers in higher education institutions, as well as discuss/share practices on psychological counseling services identified through student surveys.