“ქუთაისის უნივერსიტეტსა” და ტიტუ მაიორესკუს უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
“ქუთაისის უნივერსიტეტსა” და ტიტუ მაიორესკუს უნივერსიტეტს (რუმინეთი) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
საგულისხმოა, რომ თანამშრომლობის კუთხით პირველი ნაბიჯები უკვე გადაიდგა და 2023 წლის ერაზმუს+  კრედიტების საერთაშორისო მობილობის პროგრამის ფარგლებში, მხარეთა მიერ ერთობლივი განაცხადი იქნა მომზადებული.
ტიტუ მაიორესკუს უნივერსიტეტი ინოვაციებზე ორიენტირებული კერძო ინსტიტუტია. ის სტუდენტებს სთავაზობს თანამედროვე, ხარისხიან, ეფექტურ, კონკურენტუნარიან და პრაგმატულ საგანმანათლებლო სერვისებს, ისევე როგორც კლინიკური პრაქტიკის უნიკალურ შესაძლებლობას საჯარო და კერძო საავადმყოფოებში.

A MEMORANDUM OF UNDERSTANDING WAS SIGNED BETWEEN KUTAISI UNIVERSITY AND TITU MAIORESCU UNIVERSITY
A Memorandum of Understanding was signed between Kutaisi University and Titu Maiorescu University (Romania).
It should be noted that the first steps for putting the agreement into practice are already taken and a joint proposal to be submitted within the framework of the 2023 Erasmus+ International Credit Mobility, is prepared.
Titu Maiorescu University is a private institution focused on creativity and innovation in the European Era of Knowledge. It provides students with modern, quality, efficient, competitive and pragmatic education services as well as a unique opportunity of clinical practice in public and private hospitals.