30 მაისს, 1 და 3 ივნისს ინდოეთის სამ ქალაქში -მუმბაიში, ბანგალურუსა და ჩენაიში საქართველოს უმაღლესი საგანმანთლებლო დაწესებულებების საქმიანობის ამსახველი გამოფენა/პრეზენტაცია სახელწოდებით – “Georgia Education Fair 2023“ გაიმართა.
ღონისძიება უკვე მეორედ, საქართველოს საელჩოს ორგანიზებით ჩატარდა და მასში საქართველოს 11 წამყვანი უნივერსიტეტის დაახლოებით 30 წარმომადგენელი მონაწილეობდა.
აღსანიშნავია, რომ აღნიშნულ საგანმანათლებლო გამოფენაში წარმოდგენილი იყო ქუთაისის უნივერსიტეტის დელეგაცია, უნივერსიტეტის რექტორის, ვიცე-რექტორის და ფაკულტეტის დეკანის სახით. უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს საქართველოში სამედიცინო განათლების მიღებით დაინტერესებულ სტუდენტებთან, მათ მშობლებთან, ინდოეთის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან და სხვა დაინტერესებულ პირებთან, საკუთარი საგანმანათლებლო დაწესებულებების შესახებ პრეზენტაციების წარდგენის და პირდაპირი კომუნიკაციის შესაძლებლობა მიეცათ.

On May 30 and June 1, 3, 2023, an exhibition/presentation depicting the activities of Georgia’s higher educational institutions was held in three cities of India, Mumbai, Bangalore and Chennai, called “Georgia Education Fair 2023”. The event, was held for the second time, organized by the Embassy of Georgia and about 30 representatives of 11 leading universities of Georgia took part in it.
It should be noted that the Kutaisi University delegation was represented in the above mentioned educational exhibition in the form of the rector, vice rector and dean of the faculty. University representatives were given the opportunity to make presentations about their educational institutions (as well as establish direct communication), for students interested in receiving medical education in Georgia, their parents, representatives of higher educational institutions in India and other interested parties.