15 ივნისს, ქუთაისის უნივერსიტეტში, მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტთა კონფერენცია – “The 2nd Students’ Medical-Scientific Conference“ გაიმართა, რომელზეც მედიცინის დარგში არსებული აქტუალური თემები წარადგინეს.
კონფერენციის მიზანია, მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებს მისცეს შესაძლებლობა გამოავლინონ თავიანთი პოტენციალი და სამეცნიერო საქმიანობის მიმართულებით პირველი ნაბიჯები გადადგან.
სტუდენტთა მიერ ჩატარებულმა კვლევებმა და პრეზენტაციებმა -“Anti-Inflammatory Effects of Melatonin: Review of clinical trials”, “Androgen Insensitivity Syndrome” Somnambulism” დიდი მოწონება დაიმსახურა. ისინი სიმბოლური საჩუქრებით დაჯილდოვდნენ.
მოხსენებათა განხილვის შემდეგ უნივერსიტეტის პროფესორებით დაკომპლექტებულმა კომისიამ აღნიშნა, რომ მსგავსი ღონისძიებები მნიშვნელოვანია, როგორც აკადემიური პერსონალისათვის, ასევე, მომავალი ექიმებისთვის, რათა იყვნენ უფრო აქტიურები და ორგანიზებულები, მათ მიერ არჩეული პროფესიის დაუფლებაში.
აღსანიშნავია, რომ სტუდენტთა ნაშრომებზე დაყრდნობით, დაიბეჭდა აბსტრაქტთა კრებული, ხოლო კონფერენციის ბოლოს, მონაწილეები სერტიფიკატებით დაჯილდოვდნენ.

“The 2nd Students’ Medical-Scientific Conference” was held at the Kutaisi University on June 15, where the current topics in the field of medicine were presented. Researches and presentations made by students, such as: “Anti-Inflammatory Effects of Melatonin: Review of clinical trials”, “Androgen Insensitivity Syndrome” Somnambulism” were highly appreciated and awarded with symbolic gifts.
The purpose of the conference is to give students the opportunity to reveal their potential and take the first steps in the direction of scientific activity.
As a result of reviewing the presented reports, the commission, which is composed of university professors, noted that such events are important for both academic staff and future doctors to be more active and organized in mastering their chosen profession.