ცხადდება “Erasmus+”-ის პროგრამის სტიპენდიები 2023-2024 ვისტულას უნივერსიტეტში (პოლონეთი).
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ ქუთაისის უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის, ეკონომიკის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის, საბუღალტრო აღრიცხვისა და აუდიტის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამისა და ფინანსების სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებს.
მასპინძელი უნივერსიტეტი: ვისტულას უნივერსიტეტი, პოლონეთი
სამიზნე აუდიტორია: ქუთაისის უნივერსიტეტის ბიზნესადმინისტრირების და ეკონომიკის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტები; საბუღალტრო აღრიცხვისა და აუდიტის, ფინანსების სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტები
მობილობის პერიოდი და ხანგრძლივობა: 2023-2024 წლის გაზაფხულის სემესტრი
სასტიპენდიო შეთავაზება: ყოველთვიური სტიპენდია 800 ევროს, ხოლო მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურება 360 ევროს ოდენობით
კვოტა: 2
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/F2L59LPABgMY8Z2p6
შესარჩევი კონკურსი წარიმართება დისტანციურ რეჟიმში, Zoom-ისა და და Moodle ის პლატფორმების გამოყენებითა და ქუთაისის უნივერსიტეტის “საერთაშორისო მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესის” შესაბამისად.
1. გამოცდა ინგლისურ ენაში – B2 დონე 26 ოქტომბერს (ხუთშაბათს, 10:00 სთ.)
(!) სტუდენტი, რომელიც წარადგენს ინგლისური ენის მოთხოვნილ დონეზე ცოდნის დამადასტურებელ საერთაშორისოდ აღიარებულ სერტიფიკატს, თავისუფლდება ინგლისური ენის გამოცდიდან და ავტომატურად გადადის კონკურსის მომდევნო ეტაპზე. წარმოდგენილი სასერტიფიკატო ქულა CEFR სტანდარტით B2 დონის შესაბამისად უნდა იყოს: მინ. ქულა IELTS 5.5; Toefl iBT 72; Toefl PBT 543; Cambridge English Scale Score for B2 First (იგივე FCE) 160.
2. გასაუბრება ინგლისურ ენაზე – 30 ოქტომბერს (ორშაბათს, 11:00 სთ.)
გასაუბრება ჩატარდება Zoom-ის პლატფორმაზე.
გასაუბრების შეფასების ელემენტები:
· მოტივაცია აკადემიური განვითარების ჭრილში;
· მოტივაცია პროფესიული განვითარების ჭრილში;
· მოტივაცია პიროვნული განვითარების ჭრილში.
კონკურსის დასრულებისთანავე, სამუშაო დღის ბოლომდე, კომისია გამოავლენს 2 მასპინძელი უნივერსიტეტის მიმართულებით, კონკურსის შედეგად მიღებული ყველაზე მაღალი ქულების მქონე 3 სტუდენტს.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა შეავსონ შესაბამისი სარეგისტრაციო ფორმა არაუგვიანეს 24 ოქტომბრის 12:00 საათისა.
“Erasmus+”-ის მობილობის მენეჯერი საინფორმაციო/საორიენტაციო შეხვედრას გამართავს ოთხშაბათს, 11 ოქტომბერს, 16:00 საათზე.

Kutaisi University has announced a call for students to participate in the Erasmus+ International Credit Mobility (ICM) program in 2 different countries across Europe for undergraduate and graduate students (3 quotas) currently enrolled at the institution.
As part of the Erasmus+ ICM Program, students participating in the competition will be fully funded for their travel expenses and tuition fees, and will also receive a monthly stipend.
Georgian students from universities in Poland will be hosted under the following conditions:
Hosting Institution: Vistula University, Poland
Target Audience: Business Administration, Economics (BA students); Accounting and Auditing, Finances (MA students)
Duration of Mobility: Spring Semester 2023-24
Scholarship Offer: Monthly stipend of €800, travel expenses of €360
Quota: 2
Link for Registration: https://forms.gle/F2L59LPABgMY8Z2p6
Selection procedures will be conducted online through Zoom and Moodle platforms according to the Rule of Participation in the International Mobility Program.
1. Examination to test the student’s competency in English Language – B2 Level (Thursday, 26th of October, 10:00 AM)
(!) Students who are able to represent the certification as the proof of their competency for the B2 Level of English Language, will be released from required examination and will be automatically advanced to the next stage of selection process.
In relevance of CEFR standard the represented certification should correspond to the B2 level of English Language competency with the minimum score of: IELTS 5.5; Toefl iBT 72; Toefl PBT 543; Cambridge English Scale Score for B2 First (FCE) 160.
2. Interview in English – (Monday, 30th of October, 11:00 AM)
The interview will be conducted online through the Zoom platform.
Main criteria for the assessment:
- Motivation in terms of academic development
- Motivation in terms of professional development
- Motivation in terms of personal development
The interested prospective participant should complete the registration form by 24th of October, 12:00 noon.
The Erasmus+ Mobility Manager will conduct the informational session on Friday, 20th of October, at 16:00 PM. The meeting will be held online.