ქუთაისის უნივერსიტეტში მედიცინის ფაკულტეტსა და “სს ვიანი სისხლის ცენტრს” შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, სისხლის დონაციის პროგრამა წარმატებით განხორციელდა.
დონაციაში მონაწილეობა მიიღეს როგორც ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა, ასევე ადმინისტრაციულმა და აკადემიურმა პერსონალმა.
ღონისძიების მიზანს საქართველოში უანგარო დონაციის იდეის პოპულარიზაცია და სისხლის ყველა ჯგუფისა და რეზუსის კომპონენტის საჭირო მარაგის შენარჩუნება წარმოადგენდა.
ყველა ზრდასრული და ჯანმრთელი ადამიანისთვის სისხლის დონაცია ყოველ 2 თვეში ერთხელაა შესაძლებელი. უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და პერსონალს მიეცათ შესაძლებლობა გაეღოთ სისხლი და გადაერჩინათ სხვა ადამიანების სიცოცხლე.
აღსანიშნავია, რომ დაორგანიზებულ აქციაში, მონაწილეობა მიიღო ოცმა დონორმა, რაც ორჯერ მეტი გადარჩენილი სიცოცხლის საწინდარია.

The blood donation program was successfully implemented within the framework of the memorandum of cooperation signed between the Faculty of Medicine and ” Blood Center” at Kutaisi University
The blood donation program was successfully implemented within the framework of the memorandum of cooperation signed between the Faculty of Medicine and ” Blood Center” at Kutaisi University.
Kutaisi University students as well as administrative and academic staff participated in the donation.
The purpose of the event was to popularize the idea of selfless donation in Georgia and maintain the necessary supply of all blood groups and Rhesus components.
All adults and healthy people can donate blood once every 2 months. University students and staff were given the opportunity to donate blood and save other people’s lives.
It should be noted that twenty donors took part in the organized action, which is twice as many saved lives.