“ერაზმუს+” საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობის შესარჩევი კონკურსის შედეგები
“ერაზმუს+” საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობისთვის ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად, 6 აკადემიური და 3 ადმინისტრაციული გამარჯვებული პერსონალი გამოვლინდა.
აკადემიური მობილობის ფარგლებში, პროფესორი ქეთევან კუხიანიძე ტიმიშოარას დასავლეთ უნივერსიტეტს (რუმინეთი) ეწვევა; მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი და ასოცირებული პროფესორი თამარ პერტაია და პროფესორი ქეთევან უკლება სამუშაო ვიზიტით ეწვევიან ტიტუ მაორესკუს უნივერსიტეტს (რუმინეთი); პროფესორი ეკატერინე ვაწაძე, ასისტენტ-პროფესორი ნინო წიქორიძე და ასისტენტ-პროფესორი ალექსანდრე ვაჭარაძე გაემგზავრებიან EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში (ლატვია).
საერთაშორისო ადმინისტრაციული მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად შერჩეულ იქნენ შემდეგი კანდიდატები:  ქუთაისის უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის ხელმძღვანელი ანტონ სინატაშვილი (პერსონალის მენეჯმენტის უნივერსიტეტი, პოლონეთი); საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და მარკეტინგის სამსახურის მენეჯერი მარიამ კუხიანიძე (პანთეიონის უნივერსიტეტი, საბერძნეთი); ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი თათია ხარაბაძე – (EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია);
აღსანიშნავია, რომ “ერაზმუს+” საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობა უცხოურ უნივერსიტეტებში სასწავლო თუ სამუშაო გამოცდილების მიღებას და უნივერსიტეტთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავებასა უწყობს ხელს.

The results of the Administrative/Academic Staff selection contest for participation in the Erasmus + International Administrative/Academic Staff Mobility Program have been announced.
As a result of the competition, 6 academic and 3 administrative personnel have been selected.
Within the framework of the academic staff mobility program, Professor Ketevan Kukhianidze will visit the West University of Timișoara (Romania); Dean of the Faculty of Medicine and Associate Professor Tamar Pertaia and Professor Ketevan Ukleba will be visiting Titu Maiorescu University (Romania); Professor Ekaterine Vatsadze, Assistant Professor Nino Tsikoridze and Assistant Professor Aleksandre Vacharadze will embark on a professional trip to EKA University of Applied Sciences (Latvia).
Candidates who were selected to participate in the administrative staff mobility program are as follows: Head of Library Anton Sinatashvili (University of Personnel Management, Poland); Public Relations and Marketing Office Manager Mariam Kukhianidze (Pantheon University, Greece); Head of Quality Assurance Office Tatia Kharabadze (EKA University of Applied Sciences, Latvia);
It’s remarkable that Erasmus+ International Administrative/Academic Staff Mobility supports obtaining temporary teaching and learning experience at foreign universities and strengthens academic/administrative cooperation between the institutions.