ქუთაისის უნივერსიტეტის აფილირებული ასისტენტი ანა მეძმარიაშვილი “ერაზმუს+” საერთაშორისო აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში სლოვაკეთში, კომენსკის უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში, მას შესაძლებლობა მიეცა წაეკითხა ლექცია დისკრიმინაციის შესახებ შრომის კანონმდებლობაში და მონაწილეობა მიეღო საგანმანათლებლო დისკუსიებში შრომის სამართლისა და სოციალური უზრუნველყოფის სამართლის დეპარტამენტის წევრებთან პავოლ რაკთან და ლენკა ფრილთან.
ანა მეძმარიაშვილმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში „სამართლის ეტაპები ცენტრალურ ევროპაში 2024“, სადაც წარადგინა კვლევა „ასოცირების შეთანხმების გავლენა საქართველოს კანონმდებლობაზე ქალთა შრომითი უფლებების გაძლიერების კუთხით“.
“უზომოდ მადლობელი ვარ ჩემი კოლეგების მხარდაჭერისთვის და ჩემი ვიზიტის დროს მიღებული ფასდაუდებელი გამოცდილებისთვის. დიდი მადლობა ქუთაისის უნივერსიტეტს უნიკალური შესაძლებლობისთვის!”, – აცხადებს ანა მეძმარიაშვილი.
ქუთაისის უნივერსიტეტი ურთიერთგაგების მემორანდუმების ფარგლებში 21 ქვეყნის 61 უნივერსიტეტთან თანამშრომლობს.

Affiliated assistant of Kutaisi University Ana Medzmariashvili visited Comenius University in Slovakia within the framework of the “Erasmus+” international academic mobility program.
Within the framework of the visit, she had the privilege of delivering a lecture on Discrimination in labor law and engaging in enlightening discussions with Mr. Pavol Rak and Mrs. Lenka Freel, both esteemed members of the Labor Law and Social Security Law Department.
Ana Medzmariashvili participated in the international scientific conference “Milestones of Law in Central Europe 2024,” where she presented her research on “The Impact of the Association Agreement on Georgian Legislation in Terms of Empowering Women’s Labor Rights.”
“I am extremely grateful for the support of my colleagues and the invaluable experience I gained during my visit. Many thanks to Kutaisi University for the unique opportunity!”, – says Ana Medzmariashvili.
Within the framework of Memoranda of Understanding, Kutaisi University (UNIK) cooperates with 61 universities of 21 countries and offers students many opportunities to participate in international exchange programs.