2024 წლის 2 ივნისს თბილისის „ალტე” უნივერსიტეტში საშუალო სკოლის მოსწავლეებისთვის ჩინური ენის მე-17 მსოფლიო კონკურსის “ჩინური ხიდის“ ფინალური ეტაპი გაიმართა.
ქუთაისის უნივერსიტეტის კონფუცის კლასის მოსწავლეებმა პირველი, მეორე და მესამე ადგილები დაიკავეს.
აღსანიშნავია, რომ ქუთაისის უნივერსიტეტის კონფუცის კლასის მოსწავლეები აღნიშნულ ღონისძიებაში პირველად მონაწილეობდნენ.
პირველი ადგილი კონფუცის კლასის მოსწავლე არჩილ კანდელაკმა მოიპოვა, რომელიც საქართველოს საშუალო სკოლის მოსწავლეების წარმომადგენელი, ჩინური ენის მე-17 მსოფლიო კონკურსის “Chinese Bridge” ფინალში იქნება.
ფინალი 2024 წლის ბოლოს ჩინეთში გაიმართება.
საპატიო მეორე ადგილი მარიამ ახალაძემ დაიკავა, ხოლო მესამე ადგილზე ლიზი ტყაბლაძე და ვერონიკა ტყეშელაშვილი გავიდნენ.
ქუთაისის უნივერსიტეტის კონფუცის სკოლის მასწავლებლებს იან ჰუიჟენსა და ვენ ნინგს საპატიო წოდება “შესანიშნავი ინსტრუქტორები“ მიენიჭათ.
ქუთაისის უნივერსიტეტის კონფუცის კლასის ფუნქციონირებას საქართველოში ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საელჩომ უმაღლესი შეფასება მიანიჭა და წარმატება უსურვა.
ქუთაისის უნივერსიტეტი და კონფუცის კლასი ულოცავს სტუდენტებს მიღწეულ შედეგებს და უსურვებს მათ შემდგომ წარმატებებს.

On June 2, 2024, the final stage of the 17th World Chinese Language Competition “Chinese Bridge” for high school students was held at “Alte” University of Tbilisi.
Students of Confucius class of Kutaisi University took the first, second and third places.
It should be noted that the students of Confucius class of Kutaisi University participated in this event for the first time.
The first place was won by Archil Kandelaki, a student of the Confucius class, who will be a representative of Georgian high school students in the finals of the 17th World Chinese Language Competition “Chinese Bridge”.
The final will be held in China at the end of 2024.
Mariam Akhaladze took the honorable second place, and Lizi Tkabladze and Veronika Tkeshelashvili took the third place.
Kutaisi University Confucius School teachers Yan Huizhen and Wen Ning were awarded the honorary title of “Excellent Instructors”.
The Embassy of the People’s Republic of China in Georgia gave the highest evaluation to the functioning of the Confucius class of Kutaisi University and wished it success.
Kutaisi University and Confucius Class congratulate the students on the achieved results and wish them further success.