2024 წლის 11-17 ივნისის პერიოდში, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრისა და ფაკულტეტების თანაორგანიზებით “სამეცნიერო კვირეული სტუდენტებისთვის 2024” გაიმართა.
კვირეულის ფარგლებში, სტუდენტებისათვის სხვადასხვა თემაზე სამუშაო შეხვედრები და სემინარები გაიმართა, რომლებსაც ქუთაისის უნივერსიტეტის, ევროპის უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიური და მოწვეული პერსონალი უძღვებოდა. სტუდენტებისთვის გაიმართა ფილმის ჩვენება და კვირეულის დასკვნით დღეს, ფაკულტეტების ორგანიზებით, მოეწყო სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციები, რომლებშიც მონაწილეობდნენ სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესის, სამართლისა და მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტები.
კვირეულის მიზანია სტუდენტებში კვლევითი უნარების განვითარების ხელშეწყობა, მათთვის სამეცნიერო სტატიისა და კვლევითი პროექტების მომზადების გაცნობა, კვლევის კეთილსინდისიერებისა და ეთიკის პრინციპების გაცნობა იყო.

On June 11-17, 2024, the Kutaisi University hosted “Student Research Week 2024″ organized by the Research Support Center and the faculties.
Within the framework of the week, workshops and seminars on various topics, led by academic and invited staff of Kutaisi University, European University, and Ilia State University were held for students. The film screening was organized for students.
On the last day of the week, student scientific conferences were held by the Faculty of Social Sciences, Business, Law and Faculty of Medicine.
The purpose of the week was to promote the development of research skills among students, to introduce them to the preparation of scientific articles and research projects, to familiarize them with the principles of integrity and ethics of research.