ქუთაისის უნივერსიტეტისა და ალბერტას კოლეჯის(ლატვია) ერაზმუს+ KA-171 პროექტი წარმატებით დამტკიცდა
ქუთაისის უნივერსიტეტისა და ალბერტა კოლეჯის (ლატვია) ერთობლივი ერაზმუს+ KA-171 პროექტი წარმატებული აღმოჩნდა. განაცხადი 93 ქულით შეფასდა და სრულად დამტკიცდა ბიუჯეტის გეგმა.
პროექტი, რომელიც დაიწყება 2024-2025 სასწავლო წლიდან, შესაძლებელს გახდის 8 თანამშრომლის გაცვლას ქუთაისის უნივერსიტეტსა და ალბერტა შორის, რაც მოიცავს 4 გამავალ და 4 შემომავალ მობილობას.
ეს ინიციატივა წარმოადგენს პერსონალის პროფესიული ზრდის, ცოდნის გაცვლისა და ორ ინსტიტუტს შორის პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავების მნიშვნელოვან შესაძლებლობას.

Kutaisi University announces the successful confirmation of the Erasmus+ KA-171 project in collaboration with Alberta College, Latvia. This significant partnership has been awarded an impressive 93 points, securing full approval of the proposed budget.
Beginning with the 2024-2025 academic year, this project will facilitate the exchange of a total of eight staff members between Kutaisi University and Alberta College, with four outgoing and four incoming mobility opportunities.
This initiative represents a valuable opportunity for professional growth, knowledge exchange, and the strengthening of academic ties between the two institutions.