მშვიდობის კორპუსი“ ამერიკის შეერთებული შტატების სამთავრობო ორგანიზაციაა, რომელიც 1961 წელს პრეზიდენტ ჯონ კენედის ინიციატივით დაფუძნდა. „მშვიდობის კორპუსი“ საქართველოში 2001 წელს შემოვიდა. მას შემდეგ საქართველოში 400-ზე მეტმა მოხალისემ იმსახურა. კვალიფიციური ადამიანური რესურსების გამოყენების გზით „მშვიდობის კორპუსი“ ჩვენს ქვეყანაში სოციალურ და ეკონომიკურ განვითარებას, აგრეთვე საქართველოსა და ამერიკას შორის მეგობრობის გაღრმავებას უწყობს ხელს.
5 და 7 დეკემბერს აშშ-ის სამთავრობო ორგანიზაციის „მშვიდობის კორპუსის“ მოხალისე ლატოია პეილი ქუთაისის უნივერსიტეტში ტრეინინგებს ჩაატარებს. ჩვენი სტუმარი ჰიუსტონის (ტეხასის შტატი) სახელმწიფო უნივერსიტეტის „Sam”-ის კურსდამთავრებულია.

The Peace Corps is the USA governmental organization established in 1961 by initiative of the President John F. Kennedy. Over 400 Peace Corps Volunteers have served in Georgia since the Peace Corps was introduced in 2001. By using qualified human resources, the Peace Corps promotes social-economic development of our country and helps to deepen the friendship between Georgia and the USA.
The trainings will be held in the Kutaisi University on the 5th – 7th of December by the volunteer of the USA governmental organization – LaToya Paley. Our guest is a graduate of Sam Houston State University from Texas.