პარტნიორთა შეხვედრა მრგვალი მაგიდის ფორმატში „კრუიზ–ტ“ პროექტის ფარგლებში
2016 წლის 18 იანვარს ქუთაისის უნივერსიტეტს ეწვია ევროკავშირის პროგრამა „ტემპუსის“ „კრუიზ–ტ“ პროექტის კოორდინატორი საქართველოში, ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის პროფესორი რომან მამულაძე.
მრგვალი მაგიდის ფორმატში გამართულ სამუშაო შეხვედრის დროს განხილული იქნა „კრუიზ–ტ“ პროექტის მიმდინარე სამუშაო პაკეტების აქტუალური საკითხები:
• პროექტით გათვალისწინებული სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის – “ტურიზმის მენეჯმენტი” შემუშავებისა და მასში პარტნიორი უნივერსიტეტების ჩართულობის შესახებ;
• საქართველოს პარტნიორ უნივერსიტეტებში არსებული კომპეტენციათა ცენტრების მიერ მოკლევადიანი სასერტიფიკაციო კურსების დიზაინის შესახებ;
• კომპეტენციათა ცენტრების ორგანიზებით “ერთობლივი პროექტების” განხორციელების შესახებ;
• ბოლცანოს ევროპულ აკადემიაში (იტალია) დაგეგმილი შეხვედრისათვის მზადების შესახებ;
• 2016 წლის სექტემბერში, ბათუმში, „კრუიზ–ტ“ პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი საერთაშორისო კონფერენციისა და საკოორდინაციო შეხვედრისთვის მზადების შესახებ.
სამუშაოო შეხვედრის ბოლოს პროფესორმა – რომან მამულაძემ სერტიფიკატებით დააჯილდოვა უკრაინის ქ. ხერსონში 2015 წლის სექტემბერში ჩატარებული ტრეინინგების მონაწილეები – ქუთაისის უნივერსიტეტის 4 სტუდენტი და 4 თანამშრომელი.

Partner Meeting in the Format of Round Table in the Framework of the Project “Cruise-T”
Roman Mamuladze – Professor of Batumi State Maritime Academy and the Coordinator of “Cruise-T” Project in Georgia (the project belongs to the European Union’s Program “TEMPUS”) visited Kutaisi University on January 18, 2016.
The current issues on the work packages of “Cruise-T” project that had been discussed during the roundtable meeting were as follows:
• Elaborating the academic program of Master’s degree in “Tourism Management” in the framework of “Cruise-T” project with involvement of Georgian Partner Universities;
• Designing short-term certification training courses by the existing competence centers of Georgian Partner Universities;
• Implementing joint projects organized by the competence centers;
• Preparing for the planned meeting at the European Academy of Bozen/Bolzano (EURAC);
• Preparing for the planned international conference which will be held in Batumi in the framework of “Cruise-T” project in September, 2016.
At the end of the working meeting, Roman Mamuladze granted certificates for 4 students and 4 representatives of Kutaisi University, who participated in the training-workshops held in Kherson (Ukraine) in September, 2015.