ამა წლის 7–10 ივნისს, ევროკავშირის „TEMPUS“ პროგრამის “PEOPLE” პროექტის ფარგლებში ქ. სტოკჰოლმში, ტექნოლოგიის სამეფო ინსტიტუტში (KTH) გაიმართა საორგანიზაციო კომიტეტის შეხვედრა და ჩატარდა ტრეინინგ სემინარები ადამიანური რესურსების მართვაზე. ქუთაისის უნივერსიტეტის ორი წარმომადგენელი – დირექტორი ნინო ხაზარაძე და ადამიანური რესურსების მენეჯერი ელგუჯა დეისაძე – აქტიურად მონაწილეობდა სტოკჰოლმის შეხვედრებზე.
ამ შეხვედრების პირველი სამი დღე სრულიად დაეთმო პროექტის აქტივობებს, რომლებიც მეორე და მესამე სამუშაო პაკეტში შედიოდა:
- ადამიანური რესურსების მართვის სფეროში KTH–ში და შვეციის საჯარო დაწესებულებებში არსებული საუკეთესო პრაქტიკის გაცნობა მონაწილეებისთვის (მომავალი ტრენერებისთვის ყაზახეთიდან, სომხეთიდან და საქართველოდან);
- ადამიანური რესურსების მართვის სპეციფიკური თემების (თანაშრომლობა განვითარებისთვის, პერსონალური პოლიტიკა, ქოუჩინგი და სხვ.) ირგვლივ დისკუსიები;
- ადამიანურ რესურსებში პარტნიორი უნივერსიტეტების სტრატეგიული გეგმების შეფასება ე.წ. „კრიტიკული მეგობრის“ მეთოდის გამოყენებით.
ბოლო დღე დაეთმო საორგანიზაციო კომიტეტის შეხვედრას, რომლის დროსაც “PEOPLE” პროექტის წამყვანმა ექსპერტმა ალისია ბერლანგამ (კატალონიის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი, ბარსელონა) მოკლედ მიმოიხილა მიმდინარე აქტივობები და დაანონსა შემდგომი ნაბიჯები პროექტის წარმატებით დაგვირგვინებისთვის. პროექტის განრიგის მიხედვით დარჩენილია მხოლოდ ორი შეხვედრის (საერთაშორისო კონფერენციის) მოწყობა პარტნიორ ქვეყნებში: საქართველოში (ქ. თბილისი), ამა წლის სექტემბერში და სომხეთში (ქ. ერევანი), 2017 წლის მაისში.{Gallery dir=’news/03-07-2016′}

Training Workshops on Specific Human Resources Management (HRM) Topics in Stockholm, Sweden
On June 7-10, 2016, in the framework of the European Union’s Tempus-project “People” a steering committee meeting and training workshops on HR management were held at the Royal Institute of Technology (KTH) in Stockholm. Two representatives of Kutaisi University (KU) – Director of Kutaisi University Nino Khazaradze and Human Resources Manager Elguja Deisadze – actively participated in Stockholm meetings.
The first three days of the meetings were fully dedicated to the project activities included in WP2 and WP3:
• Familiarizing participants (future trainers of partner Universities from Kazakhstan, Armenia and Georgia) with the best practices of HRM at KTH and in Swedish public institutions;
• Discussing specific themes of human resources management (Collaboration for Development, Personal Policy, Coaching and etc.);
• Evaluating the HR strategic plans of partner universities by applying the critical friend method.
The final day was devoted to the steering committee meeting, during which the leading expert of “PEOPLE” project Alicia Berlanga (UNIVERSITAT POLITECNICA DE CATALUNYA, Barcelona) briefly reviewed on-going activities and announced further steps toward successful completion of the project. According to the project schedule, there are only two project meetings (international conferences) to be held in partner countries: in Georgia (Tbilisi), in September 2016 and in Armenia (Yerevan), in May 2017.