მიმდინარე წლის 3-4 ნოემბერს, ბათუმში, შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში შედგა რიგით IV ეროვნული შეხვედრა ევროკავშირის Erasmus + პროგრამის ერთ-ერთი პროექტის „კურიკულუმის რეფორმა სამოქალაქო განთლებისა და დემოკრატიული პრინციპების ხელშეწყობისთვის ისრაელსა და საქართველოში“ (ინგლ. აბრ. CURE) ფარგლებში.
შეხვედრას ესწრებოდენენ წარმომადგენლები საქართველოს ხუთივე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან:
- ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი (პროექტის კოორდინატორი საქართველოში),
- ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი,
- სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი,
- ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და
- შპს ქუთაისის უნივერსიტეტი.
შეხვედრის მიზანი იყო როგორც ერთი წლის მანძილზე განხორციელებული აქტივობებისა და მიღებული კონკრეტული შედეგების შეჯამება, ისე უახლესი განსახორციელებელი აქტივობების დაგეგმვა ახალი საპილოტე კურსების დანერგვისა და სტუდენტთა სამოქალაქო-სოციალური აქტივობების მიმართულებებით.
ბათუმის შეხვედრაზე განხილული იქნა აგრეთვე პროექტის ბიუჯეტის ხარჯვითი ნაწილის საკითხებიც, რომლის მონიტორინგის შედეგები და კონკრეტული რეკომენდაციები მიეწოდა თითოეულ პარტნიორ უნივერსიტეტს.

On November 3-4, the fourth national meeting within the framework of the international project “CURE” was held at Shota Rustaveli State University, in Batumi.
The meeting was attended by representatives of five Georgian universities:
- Ilia State University
- Ivane Javakhishvili Tbilisi Stete University
- LLC “Kutaisi University”
- Samtskhe-Javakheti State University
- Batumi Shota Rustaveli State University
The purpose of the meeting was at first to summarize the activities carried out during the last year, to specify the obtained results and to plan the activities in the field of introduction of new pilot courses and student civic and social activities.
The issue of the expenditure part of the project budget was also discussed at the Batumi meeting, the specific recommendations were provided to each partner university.