მიმდინარე წლის 25 და 28 დეკემბერს შპს ქუთაისის უნივერსიტეტში საზოგადოებრივ მეცნიერებათა ფაკულტეტის თანამშრომლებისთვის ჩატარდა ტრენინგები შემდეგ თემებზე:
- „საჯარო სივრცეების განვითარება – პოლონეთის გამოცდილება“,
- „ტექნოლოგია და პედაგოგიკა – ესტონეთის გამოცდილება“
აღნიშნულ ტრენინგებს უძღვებოდნენ ქუთაისის უნივერსიტეტის ასისტენტ პროფესორი ელგუჯა დეისაძე და მოწვეული ლექტორები – გიორგი ჭუმბურიძე და დავით შამაევი.
ტრენინგები ჩატარდა ევროკავშირის საგრანტო პროგრამის „ERASMUS+“-ის პროექტის „კურიკულუმის რეფორმა სამოქალაქო განათლებისა და დემოკრატიის პრინციპების ხელშეწყობისათვის ისრაელსა და საქართველოში\” (CURE) სპეციალური მობილობის ფარგლებში, პოლონეთში, ქ. კრაკოვის იაგელონიის უნივერსიტეტში გავლილი ტრენერთა ტრენინგისა და ესტონეთში, ტალინის უნივერსიტეტში გავლილი ტრენერთა ტრენინგის პროგრამის მიხედვით.

On December 25 and 28, the trainings were held for the employees of the Faculty of Social Sciences at Kutaisi University on the following topics:
- Development of public spaces – experience of Poland;
- Technology and Pedagogy – experience of Estonia.
The mentioned trainings were led by Assistant Professor of Kutaisi University – Elguja Deisadze and invited lecturers – Giorgi Chumburidze and Davit Shamaevi.
The trainings were held within the framework of the Erasmus+ Grant Program CURE special mobility, according to the training of trainers in Krakow at the University of Jagiellonia and the according to the training of trainers at the University of Tallinn in Estonia.