18 ივნისს უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში საზოგადოებრივ მეცნიერებათა ფაკულტეტის წევრებს ავსტრიული გამოცდილება გაუზიარეს ქუთაისის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა: საზოგადოებრივ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა – თეონა გრიგოლაშვილმა და ლექტორმა გიორგი ჭუმბურიძემ.
თეონა გრიგოლაშვილი მიმდინარე წლის თებერვალსა და აპრილში იმყოფებოდა ავსტრიაში, ევროკავშირის საგრანტო პროგრამის “ERASMUS + “- ის პროექტის „კურიკულუმის რეფორმა სამოქალაქო განათლებისა და დემოკრატიის პრინციპების ხელშეწყობისათვის ისრაელსა და საქართველოში“ (CURE) სპეციალური მობილობის ფარგლებში.
წარმატებით გაიარა ხუთდღიანი კურსი სწავლა-სწავლების თანამედროვე მეთოდის – „თემზე დაფუძნებული სწავლება“ (CBL) შესახებ ზემო ავსტრიის პედაგოგიური უნივერსიტეტში (PH OÖ – ქ. ლინცი) .
გიორგი ჭუმბურიძემ კი ასევე წარმატებით გაიარა ხუთდღიანი კურსი – „ცოდნა და ღირებულებითი განათლება“ (VaKE) პარიზ-ლოდრონის უნივერსიტეტში (PLUS – ქ. ზალცბურგი) .

On June 18, in the conference hall of Kutaisi University, the Austrian experience was shared to the members of the Faculty of Social Sciences by the representatives of Kutaisi University: Dean of the Faculty of Social Sciences – Teona Grigolashvili and Lecturer Giorgi Chumburidze.
Teona Grigolashvili visited Austria in February and April this year within the framework of the ERASMUS + project CURE.
She successfully completed a five-day course on the modern teaching-learning method – “Community-Based Learning” (CBL) at the University of Pedagogy in Upper Austria (PH OÖ – Linz).
Giorgi Chumburidze also successfully completed a five-day course – “Knowledge and Valuable Education” (VaKE) at the University of Paris-Lodron (PLUS – Salzburg).