2021 წლის 5 თებერვალს ევროკავშირის (ERASMUS+ 617980-EPP-1-2020-GE-EPPKA2-CBHE-SP) პროექტ E-PSY-ის ფარგლებში პირველი ეროვნული სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
პროექტი E-PSY გახლავთ ინიცირებული სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ და მასში 3 საერთაშორისო და 10 ადგილობრივ პარტნიორთან ერთად ქუთაისის უნივერსიტეტი წარმოდგენილია, როგორც კონსორციუმის წევრი. პროექტის მიზანია, საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სტუდენტთათვის ფსიქოლოგიური კონსულტაციების ცენტრების გახსნა.
პირველ სამუშაო შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო ადგილობრივად E-PSY-ს პროექტის განმახორციელებელმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა. განხილულ იქნა პირველი წლის სამოქმედო გეგმა და ფინანსური საკითხები.

On February 5, 2021, the first national working meeting of the EU (ERASMUS + 617980-EPP-1-2020-GE-EPPKA2-CBHE-SP) project E-PSY was held.
The E-PSY project is initiated by Sokhumi State University, while Kutaisi University is represented as a member of the consortium along with 3 international and 10 local partners. The aim of the project is to launch Psychological Student Counseling Centers in the Georgian Higher Education Institutions. The first working meeting was attended by the academic and administrative staff implementing the E-PSY project locally. An action plan for the first year of the project execution as well as the financial issues was discussed