ქუთაისის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები პროექტის - "ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების შექმნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში E-PSY (617980-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-SP)“ , ფარგლებში პოლონეთის WSG უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრებში მონაწილეობენ.
ტრენინგების ფარგლებში, სტუდენტებისთვის ფსიქოლოგიური მხარდაჭერის ფორმები, ფსიქოლოგიური კონსულტაციის სხვადასხვა მექანიზმები და პროცედურები იქნება განხილული.
პროექტის მიზანია გათვალისწინებული აქტივობების შედეგად გაიზარდოს პარტნიორ უმაღლეს სასწავლებლებსა და შესაბამისად, მათი განთავსების არეალებში (შიდა ქართლში, კახეთში, იმერეთში, სამეგრელოში, აჭარაში, სამცხე-ჯავახეთში) არა მხოლოდ სტუდენტთა, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, არამედ უფრო ფართო აუდიტორიის ინფორმირებულობა ფსიქოლოგიური მხარდაჭერისა და კონსულტაციის მნიშვნელობის შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ პროექტის ფარგლებში, საზოგადოების ინფორმირებულობის მიზნით, საინფორმაციო კამპანიების, პრომო მასალისა და ვებგვერდის შექმნა იგეგმება.

Representatives of Kutaisi University are participating in online information meetings organized by WSG University of Poland within the framework of the project – “Establishment of Psychological Counseling Centers for Students in Georgian Higher Education Institutions E-PSY (617980-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-SP)”.
During the trainings, forms of psychological support for students, various mechanisms and procedures of psychological counseling will be discussed.
The aim of the project is to increase the awareness of not only students, academic and administrative staff, but also the wider audience in terms of psychological support and counseling, as a result of the planned activities.
It is noteworthy that within the framework of the project, in order to raise public awareness, it is planned to create information campaigns, promotional materials and a website.