“ქუთაისის უნივერსიტეტსა” და “EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტს” (ლატვია) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
თანამშრომლობის კუთხით პირველი ნაბიჯები უკვე გადაიდგა და 2024 წლის ერაზმუს+ კრედიტების საერთაშორისო მობილობის პროგრამის ფარგლებში, მხარეთა მიერ ერთობლივი განაცხადი მომზადდა. წარმატების შემთხვევაში, 2024-2025 აკადემიური წლიდან სტუდენტებისა და პერსონალის სრულად დაფინანსებული ორმხრივი საერთაშორისო მობილობა გახდება შესაძლებელი.
უნივერსიტეტი 1998 წელს დაარსდა და მას შემდეგ აქტიურად თანამშრომლობს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან დასავლეთ და ცენტრალური ევროპის მასშტაბით “ერაზმუს+” მობილობის ფარგლებში.
„EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი“ არის ბალტიის უნივერსიტეტის პროგრამის წევრი, რომელიც აერთიანებს 160 უნივერსიტეტს ბალტიის ზღვის რეგიონის 14 ქვეყანაში.

A Memorandum of Understanding was signed between Kutaisi University and the EKA University of Applied Sciences (Latia).
The first steps in cooperation have already been taken, and under the 2024 Erasmus+ Credits International Mobility Program, the parties have collaboratively prepared an application. If successful, fully funded international mobility opportunities for students and staff will be enabled from the 2024-2025 academic year.
Established in 1998, the EKA University of Applied Sciences has been proactively forging Erasmus cooperation agreements with higher education institutions across Western and Central European countries.
The EKA University of Applied Sciences is a member of the Baltic University Programme that unites 160 universities in 14 countries of the Baltic Sea region.