"ქუთაისის უნივერსიტეტსა" და შიდელცეს უნივერსიტეტს (პოლონეთი) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულების მიზანია ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელება და სტუდენტებისა თუ აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობა.
აკადემიურ წარმატებებთან ერთად, შიდელცეს უნივერსიტეტი ამაყობს უახლესი კვლევითი- საინფორმაციო ცენტრებით, რომლებიც არა მხოლოდ ხელს უწყობენ ინოვაციურ კვლევით მცდელობებს, არამედ ფასდაუდებელ შესაძლებლობებს უქმნის როგორც სტუდენტებს, ასევე აკადემიურ პერსონალს, ჩაერთონ პრაქტიკულ, ინტერდისციპლინურ კვლევით პროექტებში.
შიდელცეს უნივერსიტეტის მთავარი პრიორიტეტი განათლების მაღალი ხარისხია, რაც მოიცავს არა მხოლოდ სტუდენტბის უნარებისა და ცოდნისთვის სწორი ტაქტიკით უზრუნველყოფას, არამედ იმ ღირებულებების შეძენას, რაც მათ სამომავლოდ დაეხმარებათ თანამედროვე სამყაროს გამოწვევებთან გამკლავებაში.

A memorandum of understanding was signed between European University and Siedlce University
A memorandum of understanding was signed between European University and Siedlce University (Poland).
The agreement aims to implement joint research and educational projects and to facilitate the mobility of students and academic/administrative
In tandem with academic excellence, University boasts cutting-edge research centers that serve as hubs of innovation and discovery. These centers not only facilitate groundbreaking research endeavors but also provide invaluable opportunities for both students and academic staff to engage in hands-on, interdisciplinary research projects.
One of the main priorities of the University is the high quality of education. This means not only providing students with the right conditions for acquiring knowledge and skills, but also shaping their attitudes so that they will be the ones to create an informed society ready for the challenges of the modern world.