ქუთაისის უნივერსიტეტსა და ხორვატიის PAR საუნივერსიტეტო კოლეჯს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
მემორანდუმის ფარგლებში მხარეები გამოთქვამენ მზადყოფნას, განამტკიცონ და განავითარონ მჭიდრო თანამშრომლობა ბიზნეს ადმინისტრირების, ტურიზმის მენეჯმენტის, ეკონომიკისა და ფინანსების სფეროში, ასევე დაგეგმონ და განახორციელონ ერთობლივი სამეცნიერო/კვლევითი პროექტები, უზრუნველყონ ინფორმაციის ურთიერთგაზიარება, ვებინარების/კონფერენციების ორგანიზება, სტუდენტთა და აკადემიური თუ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობა.
აღსანიშნავია, რომ ქუთაისის უნივერსიტეტსა და PAR საუნივერსიტეტო კოლეჯს შორის დამატებით ხელი მოეწერა ინსტიტუციონალურ შეთანხმებას ERASMUS+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის შესახებ, რომლის წარმატების შემთხვევაში, მხარეებს შორის ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული საერთაშორისო აკადემიური მობილობა განხორციელდება.

The Memorandum of Understanding was signed between Kutaisi University and PAR University College of Croatia
Within the framework of  the memorandum, the parties express their readiness to develop strong partnership in the fields of Business Administration, Tourism Management, Economics and Finance through planning joint scientific/research projects, as well as sharing materials/information and supporting student/academic staff mobility.
In addition to the memorandum, the parties also signed an Inter-institutional agreement of Erasmus+ ICM. In case of its success, international academic mobility between the two universities will be fully funded by the European Union.