ქუთაისის უნივერსიტეტში Erasmus +CBHE პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის "ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების შექმნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში" (E-PSY 617980-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-SP) ფარგლებში, ჯანმრთელობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით საინფორმაციო ღონისძიებები გაიმართა.
ღონისძიებას პროექტის მკვლევარი ფსიქოლოგები, ნინო ქარსელაძე და ბაია კუბლაშვილი გაუძღვნენ და მას ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტები და ადმინისტრაციული პერსონალი ესწრებოდა.
შეხვედრაზე ხელმძღვანელებმა ისაუბრეს ფსიქიკური ჯანმრთელობის მნიშვნელობის შესახებ, მოხდა პროექტის ფარგლებში ჩატარებული კვლევის და ვიდეორგოლის ჩვენება, სტუდენტებსა და პროექტის მონაწილეებს შორის გაიმართა დისკუსია და ფსიქიკური/ფსიქოლოგიური პრობლემების განხილვა.

Information events within the Erasmus+ CBHE Program, were held at Kutaisi University
Information event, on the occasion of the International Health Day, within the framework of the project ‘’Establishment of Psychological Counseling Centers for Students in Georgian Higher Education Institutions’’ (E-PSY 617980-EPP-1-2020-1-GE-EPPKA2-CBHE-SP) funded by the Erasmus+ CBHE Program, was held at Kutaisi University.
The event was led by project research psychologists Nino Karseladze and Baia Kublashvili and was attended by students and administrative personnel of Kutaisi University.
During the meeting, the leaders talked about the importance of mental health, displayed research videos of the project, and discussed mental/psychological problems.
The event was held in accordance with Covid regulations. At the end of the meeting, all participants were awarded.