ქუთაისის უნივერსიტეტსა და “ტოკატ გაზიოსმანფაშა უნივერსიტეტ“-ს (თურქეთი) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
შეთანხმების საფუძველზე, მხარეები ერთობლივი საგანმანათლებლო და კვლევითი პროექტების განხორციელებასა და სტუდენტებისა თუ აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობას ისახავენ მიზნად.
აღსანიშნავია, რომ ექსტრაკურიკულარული აქტივობების თვალსაზრისით პირველი ნაბიჯი უკვე გადადგმულია. ქუთაისის უნივერსიტეტის 20-ზე მეტ სტუდენტსა და აკადემიურ პერსონალს შესაძლებლობა მიეცა, დასწრებოდა ტოკატ გაზიოსმანფაშას უნივერსიტეტისა და ევროპის უნივერსიტეტის საერთო ონლაინ ვებინარს სტომატოლოგიაში.
“ტოკატ გაზიოსმანფაშა უნივერსიტეტი“ 1992 წელს დაარსდა და ამჟამად სტუდენტებს 85 საბაკალავრო, 58 სამაგისტრო, 31 სადოქტორო და 126 ასოცირებული ხარისხის საგანმანათლებლო პროგრამას სთავაზობს.

An Agreement of Cooperation was signed between Kutaisi University and “Tokat Gaziosmanpaşa University“ (Turkey)
An Agreement of Cooperation was signed between Kutaisi University and “Tokat Gaziosmanpaşa University“ (Turkey).
Within the agreement, the parties have the objective to support joint research and educational projects as well as the mobility of academic/administrative personnel and students.
With regard to the extracurricular activities, the first step has already been taken. More than 20 students and academic personnel from Kutaisi University got actively engaged in the online joint webinar in dentistry by Tokat Gaziosmanpaşa University and European University.
It is notable that “Tokat Gaziosmanpaşa University“ offers a variety of programs to the students, namely, 85 Undergraduate, 58  Master, 31 Doctorate and 126 Associate degree programs.