"ქუთაისის უნივერსიტეტის" სტუდენტებისთვის ერაზმუს+ მობილობის პროგრამის შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია
ესტონეთისა და რუმინეთის უნივერსიტეტებში ერაზმუს+ მობილობის პროგრამაში მონაწილეობისთვის სტუდენტების შესარჩევი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად, "ქუთაისის უნივერსიტეტის“ სოციალურ მეცნიერებათა, ბიზნესისა და სამართლის ფაკულტეტის სამი გამარჯვებული სტუდენტი გამოვლინდა.
" ქუთაისის უნივერსიტეტის“  ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამის სტუდენტები დაჩი კობახიძე და დავით გეგუჩაძე ტალინის ტექნოლოგიურ უნივერსიტეტში (ესტონეთი) გაემგზავრებიან.
ტურიზმის პროგრამის სტუდენტი გიორგი ხუციძე რუმინეთში,  კერძოდ, ტიმიშოარას დასავლეთ უნივერსიტეტში გაატარებს 2023-2024 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრს.
აღნიშნული სტუდენტები ერაზმუს+ მობილობის პროგრამაში მონაწილეობას სრული დაფინანსებით შეძლებენ, რაც გულისხმობს უფასო სწავლას, მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურებასა და ყოველთვიურ სტიპენდიას.

The results of the student selection contest for participation in the Erasmus+ Mobility Program have been announced.
As an outcome of the competition, 3 students from the Faculty of Social Sciences, Business and Law of Kutaisi University have been selected.
Students of the educational program of Business Administration at Kutaisi University, Dachi Kobakhidze and Davit Geguchadze will spend the fall semester of the academic year 2023-2024 at Tallinn University of Technology (Estonia).
Giorgi Khutsidze, a student of the program in Tourism will study at West University of Timișoara (Romania).
The mentioned students were awarded an Erasmus + scholarship. The offer includes reimbursement of travel and tuition fees at the host university and a monthly stipend.