20 ივნისს ქუთაისის უნივერსიტეტში რეგიონების ევროპული კომიტეტის წევრი, ჩეხეთის რეგიონული განვითარების მინისტრის მოადგილე, დოლნი სტუდენკის მუნიციპალიტეტის მერი და LAG (Local Action Group) Šumperský venkov-ის თავმჯდომარე, პროფესორი რადიმ სრშენი სტუდენტებს შეხვდა.
ქუთაისს იგი 20-21 ივნისის საერთაშორისო ფორუმის ფარგლებში ეწვია.
ჩეხეთის საელჩოსთან ერთად საქართველოში სხვადასხვა პროექტებში მონაწილეობის მრავალწლიანი გამოცდილებიდან გამომდინარე, რადიმ სრშენმა სტუდენტებს საკუთარ გამოცდილება გაუზიარა.
შეხვედრას ჩეხეთის საელჩოს განვითარების თანამშრომლობის ხელმძღვანელი იანა ზელინგეროვა, განვითარების თანამშრომლობის კოორდინატორი თეონა რობაქიძე და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

On June 20, a member of the European Committee of Regions, Deputy Minister of Regional Development of the Czech Republic, Mayor of Dolny Studenki Municipality and Chairman of LAG (Local Action Group) Šumperský venkov, Professor Radim Sršeň met with students at Kutaisi University.
He visited Kutaisi as part of the June 20-21 International Forum.
Based on the many years of experience of participating in various projects in Georgia together with the Czech Embassy, Radim Sršeň shared his experience with the students.
The meeting was attended by Jana Zelingerova, Development Cooperation Coordinator of the Czech Embassy, Teona Robakidze, Development Cooperation Coordinator, and representatives of non-governmental organizations.